PL | EN
30.05.2020
04:19
20:48  (Warszawa)
MAPA SYNOPTYCZNA
RADARY
KOMENTARZ SYNOPTYKA
PROGNOZA SYNOPTYCZNA
KRAJ
WOJEWÓDZTWO
MIASTO
PROGNOZA NUMERYCZNA
WIATR
ZACHMURZENIE
MIASTO
Zwiń
PROG. NOWCASTINGOWA
TEMPERATURA 2M
TEMPERATURA GRUNTU
TEMP. PUNKTU ROSY
TEMP. ODCZUWALNA
WILGOTNOSC WZGLĘDNA
OPAD
OPAD STAŁY
WIATR
DANE POMIAROWE
DANE SATELITARNE
POGODA AKTUALNA
TEMPERATURA
CIŚNIENIE
ZJAWISKA
TEMPERATURA WODY
WARUNKI ŚNIEGOWE
DANE KLIMATYCZNE

od do ()

01/02 - 02.06 (poniedziałek/wtorek - wtorek)
Zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, głównie wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie burze. Temperatura minimalna od 4°C na południowym wschodzie, około 7°C w centrum, do 11°C na wybrzeżu; chłodniej w rejonach podgórskich od 3°C do 6°C. Temperatura maksymalna od 14°C na południowym wschodzie, około 17°C w centrum, do 22°C na zachodzie; chłodniej w rejonach podgórskich od 11°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni i północny.

02/03 - 03.06 (wtorek/środa - środa)
Zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie duże i całkowite. Miejscami opady deszczu, głównie na południowym wschodzie i tam okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 4°C na południowym wschodzie, około 7 w centrum, do 11°C na zachodzie i na wybrzeżu; chłodniej w rejonach podgórskich od 2°C do 6°C. Temperatura maksymalna od 12°C, 13°C na południu i południowym wschodzie, około 18°C w centrum, do 21°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni i północny, na zachodzie także wschodni.

03/04 - 04.06 (środa/czwartek - czwartek)
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, głównie na wschodzie i południu, tylko na zachodzie małe i umiarkowane oraz bez opadów. Miejscami możliwe burze. Temperatura minimalna od 5°C na południowym wschodzie, południu i północnym zachodzie do 11°C na północnym wschodzie i wybrzeżu; chłodniej w rejonach podgórskich od 3°C do 6°C. Temperatura maksymalna od 14°C na północnym wschodzie i rejonach podgórskich, około 19°C w centrum, do 24°C na zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, północny i północno-zachodni, miejscami zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

04/05 - 05.06 (czwartek/piątek - piątek)
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na wschodzie i zachodzie okresami opady deszczu oraz burze. Temperatura minimalna od 7°C na północy i południu do 12°C na zachodzie; chłodniej w rejonach podgórskich od 5°C do 8°C. Temperatura maksymalna od 16°C na północnym wschodzie i Zachodnim Wybrzeżu, około 21°C w centrum, do 24°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

05/06 - 06.06 (piątek/sobota - sobota)
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 6°C na zachodzie do 14°C w centrum. Temperatura maksymalna od 15°C na zachodzie i północy do 21°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, z kierunków zachodnich.

opracowano: 14:54 30.05.2020

synoptyk IMGW-PIB: Anna Woźniak

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Powyższa informacja jest opracowywana przez naszych specjalistów i wydawana raz na dobę lub w przypadku wystąpienia istotnej zmiany prognozowanego przebiegu pogody.

sms