PL | EN
19.05.2019
04:32
20:32  (Warszawa)
Witamy w dziale Biometeo,X

Poniżej znajdziecie Państwo mapę z prognozą biometeorologiczną i komentarz na dwa kolejne dni – wybór dnia nad mapą.

Zapraszamy również do korzystania z pozostałych prognoz: obciążenia cieplnego organizmu, subiektywnego odczucia termicznego, strat wody z organizmu a także przydatnych informacji na temat warunków ekspozycji słonecznej. Produkty te są dostępne po kliknięciu na odpowiednią zakładkę w górnym menu strony, na zielonym polu.
Biometeorologiczna ocena pogody prognozowanej
Dziś
Jutro
Pokaż komentarz
Opracowano:  17.05.2019 ,  Biomet
Joanna Wieczorek

Biometeorologiczna ocena pogody prognozowanej na 20.05.2019

Biometeorologiczna ocena pogody prognozowanej na 20.05.2019

Polska pozostanie w zasięgu rozległego układu niżowego. Na wschodzie kraju zaznaczy się napływ jeszcze cieplejszej masy powietrza. W całym kraju pochmurna pogoda, z przelotnymi opadami deszczu (miejscami o dużej intensywności) i burzami oraz silnym i porywistym wiatrem będzie negatywnie oddziaływała na nastrój i sprawność psychofizyczną. Już od rana będzie ciepło a w ciągu dnia gorąco i duszno, na zachodzie kraju może wystąpić silne obciążenie organizmu człowieka gorącem. U meteoropatów pojawiać się będą senność, znużenie, drażliwość w czasie burz a wieczorem mogą występować problemy z zasypianiem.

Warunki biotermiczne

Ocena warunków biometeorologicznych

Rekomendacje

Subiektywne odczucie termiczne ustalono wg polskiej skali odczuwalności cieplnej, opracowanej w IMGW przez zespół M.Baranowskiej. Obciążenia cieplne organizmu oceniono na podstawie wartości wskaźnika UTCI, opracowanego w międzynarodowej Akcji Cost nr 730. Wskaźnik UTCI opiera się na analizie bilansu cieplnego człowieka i obiektywnej weryfikacji zmian wybranych parametrów fizjologicznych organizmu, w danych warunkach meteorologicznych

Subiektywne odczucie termiczne ustalono według polskiej skali odczuwalności cieplnej, opracowanej w IMGW-PIB przez zespół M.Baranowskiej. Obciążenie cieplne organizmu oceniono na podstawie wartości wskaźnika UTCI, opracowanego w międzynarodowej Akcji Cost nr 730.

Opracowano:  17.05.2019 ,  Biomet
Joanna Wieczorek

Pokaż szczegóły
sms